PIMAPEN KAPI-PENCERE İMALATI

Pimapen montajına başlanmadan önce, pencerenin ölçüsünün alınması gerekir. Ölçü alınırken yapılan ufak bir hata, işlemin başarısız olmasına neden olur. Buna göre dıştan dışa, yatay ve düşey olmak üzere ölçü alınmalıdır. Ölçünün ardından, değiştirilecek pencere dikkatlice çıkarılır. Sonra sıra, pencerenin sabit olan cam kısımlarının sökülmesine gelecektir.

Camların sökülmesinin sonrasında eski pencerenin çerçeveleri çıkarılacaktır. Bunun için önce orta kayıtlar daha sonra ise, kasanın kenar kısımları çıkarılmalıdır. Bu işlem sırasında testere kullanılmaktadır. Ve sıvanın kırılmamasına özen gösterilir. Doğrama çıkarılırken düzey ve yatay yönde çekilerek çıkarılmaktadır. Bu işlem sıvanın zarar görmesine engel olur.

Başlarken ürünü oluşturan parçalar, birbiriyle karışmayacak biçimde ayrılır. Sonrasında pencerenin montajı için delik açma işlemine geçilir. Açılan delikler ortalarda 70 santimetre kenarlarda 15 santimetre olmalıdır. Delik açma işlemi sonrası, kasanın duvara montajına sıra gelecektir. Bu işlemin kasaya zarar vermemesi adına profiller 6 milimetre çapında bir matkap ucuyla, boydan boya delinmelidir.

Delme işlemi bitince kasa pencere boşluğuna kaldırılır. Bu sırada düşey, yatay içten ve dıştan olmak üzere terazisi alınır. Geçici şekilde sabitlenir. Sonrasında pencerenin kalıcı biçimde sabitlenmesine geçilecektir.

Sabitleme sırasında 5 milimetrelik elmas uç gereklidir. Bu uçla kasanın daha önceden açılan 6 milimetrelik delik kısımlarından duvarlar delinecektir. Profilin üst kısmı ise, yine aynı 6 milimetrelik deliklerden 12 milimetrelik uçla delinmektedir. Bu işlemde esas olan deliklerin tuğla ve derzlere denk gelmesidir. Vidaların tuğlaların delik kısımlarına gelmemesi önemlidir. Sabitleme işlemi önce üst, sonra alt ve yanlar şeklinde yapılmalıdır. Montaj delikleri montaj tapasıyla kapatılmalıdır.

Cam kanatlarının takılmasında kalın cam takozları kullanılır. Bunlar alt menteşenin düşey ve yatay bölümüne silikon kullanılarak yapıştırılır. Böylelikle kanat camı takılır. Alttaki cam çıta monte edilir.

Son olarak sabit camın takılmasına sıra gelir. Bunun takılmasında önce metal ve camın teması engellenecektir. Bu nedenle kalın cam takozları silikonla yapıştırılacaktır. Sonra cam takılır ve cam çıtları çakılır. Kasa ve duvar arası boşluklar poliüretan köpükle doldurulur. Pencere ve duvarın birleşim noktalarına içeriden ve dışarıdan silikon mastik uygulanır.

PERGEL TEKNİK MİMARLIK

AYRICALIKLAR

1990 yılından bu yana boya ve badana hizmetlerini kaliteli işçilikle birleştirerek hizmet standartlarımızı en üst seviyeye çıkardık.

Çalışma biçimimiz hassasiyet üzerine kurulu olup söz verdiğimiz zamanda teslim ediyoruz...

TEKLİF FORMU

Talebiniz başarıyla iletildi. En kısa sürede geri dönüş yapılacaktır. Teşekkürler

TEKLİF FORMU

Fiyatlarımızdan ilk olarak siz yararlanmak için formu doldurun biz sizi arayalım.